Co to są micele? Czy trzeba spłukiwać płyn micelarny?

Micele są kluczowymi elementami słynnej wody micelarnej wynalezionej przez NAOS w 1991 roku. Micele to ultradrobne mikrosfery składające się z delikatnych środków micelarnych (cząsteczek amfifilowych). Cząsteczki te mają hydrofilową „głowę” wykazująca powinowactwo z wodą oraz lipofilową „końcówkę”, która może wychwytywać na przykład brud lipidowy, zanieczyszczenia i nadmiar sebum. To podwójne powinowactwo wyjaśnia, w jaki sposób woda micelarna może usuwać pozostałości lipidowe z powierzchni skóry.

 

Woda micelarna została specjalnie opracowana, aby zapobiegać kontaktowi wody z kranu z wrażliwą skórą. Ułatwia demakijaż i oczyszczanie skóry. Była to pierwsza formuła oczyszczająca bez spłukiwania. Płyn micelarny został opracowany jako środek do pielęgnacji skóry, zawierający 100% składników bez spłukiwania.

Na przykład udowodniliśmy, że czynnik micelarny zawarty w naszej wodzie micelarnej Sensibio H2O może być metabolizowany przez enzymy skóry, aby uwolnić biomimetyczną fazę olejową w ciągu dziesięciu minut po aplikacji.

Nie powinnaś spłukiwać wody micelarnej NAOS, jeśli chcesz zachować na skórze produkt, sformułowany zgodnie z fizjologicznym pH skóry, z oczyszczoną wodą o czystości klasy farmaceutycznej i wzbogacony dedykowanymi składnikami aktywnymi.

Czy ta odpowiedź była przydatna?